Kuran, Quran, islam, Muhammed, Mutezile, Shia, Mezhep, Dinler Tarihi, İslam Tarihi, Edebiyat, İslami Download, Resimler, İslamda Kadin, Forum, perspektif, Hıristiyanlık, hristiyanlık, kutsal kitap, İncil, araştırma, akademik, bilgi bankası, seyyid kutub, ali şeraiti, Allah’a iman, peygamberlere, kitaplara, meleklere, ahiret, ahirete, radikal, sadece kur’an, 19, Kur’an ahlakı, itikad, itikat, temel kavramlar, kavram, kuram, kuramı, tevhid, tevhidi bilinçlenme, bilinçlenme, semavi dinler, semavi, Ortadoğu, doğu, alternatif, satan, satanizm, sapkın, ayrılıkçı, İslam tarihi, tevhidi uyanış, diriliş, devrim, direnç, Kur’an çalışmaları, kadın, islamda kadın, islam’da kadın, şeriat, şeri, teşri, tasavvuf, mutasavvıf, tasavvufi, sufi, mürşid, irşad Bizimle iletişime geçmek ve Kur'annesli.org'u tanımak için tıklayın...
Kuran, Quran, islam, Muhammed, Mutezile, Shia, Mezhep, Dinler Tarihi, İslam Tarihi, Edebiyat, İslami Download, Resimler, İslamda Kadin, Forum, perspektif, Hıristiyanlık, hristiyanlık, kutsal kitap, İncil, araştırma, akademik, bilgi bankası, seyyid kutub, ali şeraiti, Allah’a iman, peygamberlere, kitaplara, meleklere, ahiret, ahirete, radikal, sadece kur’an, 19, Kur’an ahlakı, itikad, itikat, temel kavramlar, kavram, kuram, kuramı, tevhid, tevhidi bilinçlenme, bilinçlenme, semavi dinler, semavi, Ortadoğu, doğu, alternatif, satan, satanizm, sapkın, ayrılıkçı, İslam tarihi, tevhidi uyanış, diriliş, devrim, direnç, Kur’an çalışmaları, kadın, islamda kadın, islam’da kadın, şeriat, şeri, teşri, tasavvuf, mutasavvıf, tasavvufi, sufi, mürşid, irşad
Kur'an Nesli . Org :: Gerçeği Bileceksiniz ve Gerçek Sizi Özgür Kılacak
 
dosya
   

Bu bölümde toplam 6 yazı bulunmaktadır.
ALLAH’I GEREĞİNCE TAKDİR ETMEK
TENZİH AKİDESİNİN BOYUTLARI
CAHİLİYEDE ALLAH İNANCI
ALLAH İNANCINDAN SAPMALAR: Tevhid ve Değişim
ALLAH'A İMAN
Nasıl Bir Allah İnancı?
Sayfa: 1
 
  İman Anasayfa
  Allah'a İman

  Kitaplara İman
  Peygambere İman
  Ahirete İman
  Dua

Perspektif Anasayfa
Kur'an Ahlakı
İnançta Ölçü
Temel Kavramlar
Kur'an Üzerine
Tevhidi Bilinçlenme

DinlerTarihi Anasayfa
Semavi Dinler
Ortadoğu İnanışları
Doğu Dinleri
Aykırılar
Mitolojiler
İslam Tarihi Anasayfa
İslam Tarihi
Tevhidi Uyanış
Bozulma Süreci
Edebiyat Anasayfa
Adanmış Kalplere
Denemeler
Şiir
Kur'an Üzerine
İslam ve Tasavvuf
İslam'da Kadın
 
 
dosya Bölümüne İlk Kez Giriyorsanız:

Kur'annesli.org farklı birikimleri bir araya getiren bir tür nitelikli bilgi havuzu olduğu için bulunduğunuz kategori ile ilgili ön bilginiz yoksa anlama / algılama zorluğu yaşayabilirsiniz. Bu nedenle editörlerimiz bu bölümde bulunan yazılardan temel olabilecek bazılarını sizin için belirleyerek bir liste oluşturdu. Sizde bu temel yazıları önce okuyarak hem bölümle ilgili daha derli toplu bilgi edinebilir hemde doğru bir başlangıç yapabilirsiniz.

 
 
ÖNERİLEN OKUMA LİSTESİ
 

"Allah'a Nasıl İnanmalıyız?"


Geleneğin bir miras gibi babadan oğula geçen din anlayışıyla yoğrulmuş içinde yaşadığımız toplumda belki de en az sorduğumuz / sorguladığımız konulardan biri Allah İnancı.


Basit bir tevhid / birleme tanımı ile gerekli cevabı verdiğimizi düşündüğümüz bu soru aslında islam'ın en temel ve odak konusunu oluşturuyor. Tüm değerler sisteminin, inançların, ibadetlerin, hayata bakışın şekillendiği bu ana değer aslında bugün yaşadığımız birçok problemin çözümü içinde temel bir perspektif barındırmakta.


Kur'an'ın neredeyse tüm inanmayanlara ya da yanlış inanışlara sahip olanlara temel eleştiri olarak sunduğu "Allah'ı gereğince tanıyamamak" şirkten şefaate, adaletten kadere, uhveriyattan maneviyata birçok kavramı da nasıl anlamamız gerektiği üzerinde belirleyici bir etken.


Bu dosyamızda Allah İnancı'nın temelleri üzerine fikir yürüten çalışmalarla birlikte, bu inancın nasıl detaylandırılması gerektiği üzerine de önemli eserleri sizlerle paylaşacağız.


Gerçek bir Allah İnancı nasıl olmalı?,
Doğru Tevhid anlayışı için Allah Nasıl Tanınmalı?,
Kur'an bize Rabbimizi Nasıl Tanıtıyor? gibi temel soruların yanında;
Yanlış Allah İnancı,
Allah'ı Doğru Tanıyamamak Bize Neler Kaybettirir gibi birçok önemli soruya da yanıtlar bulmaya çalışacağız.


Şimdi Ne Yapmak İstersiniz:


                 
Kurannesli.Org - 2005 - Bu Site İnternette Küresel Direniş ve İslami Islahat Çabalarının Yansımalarından Biridir.
Bulur.com
Kur'an Çalışmaları, Dinler Tarihi, Tasavvuf ... Güncel konularda Perspektifinizi Kur'an'la oluşturmak için Tıklayın... Kur'an'da Arama, Detaylı Sözlük vs... Tefsirler, mealler, e-kitaplar vs... İslami Siteler, Alternatif Haber Kaynakları vs... Özgür Bir Platformda Düzeyli Fikir Alışverişi İçin Tıklayın Resim Galerisi Anasayfaya Dönmek İçin Tıklayın... Bizimle iletişime geçmek ve Kur'annesli.org'u tanımak için tıklayın...