Bu sayfadaki yazıları büyütebilmek için tıklayınBu sayfadaki yazıları küçültebilmek için tıklayınBu sayfayı yazıcıya göndermek için tıklayınBu sayfayı favorilerinize eklemek için tıklayınBu yazının kayıtlı olduğu kategoriye gitmek için tıklayınBu yazıda hata veya sormak istediğiniz soru varsa tıklayınBu yazıyı arkadaşınıza tavsiye edebilmek için tıklayınBu yazıyı açık arkaplan koyu yazı formatlarıyla görüntülemek için tıklayınBu yazıyı koyu arkaplan açık yazı formatlarında görüntülemek için tıklayınBu yazıyı sarı arkaplan koyu kırmızı formatında görüntüleyebilmek için tıklayın
Yardım için tıklayın  
   
 

 

       
  KUNUT DUALARI  

Arama:    

 KUNUTLAR 
   
Kunut Duaları
Mütevatir olarak peygamberimizden rivayet edilerek tüm İslam Dünyası’nda bilinen Kunut Duaları iki bölümden oluşmaktadır. Birincisi, İstiâne duası. İkincisi ise Taabbud duası diye isimlendirilebilir. Çünkü birincisinde “sadece Allah’tan yardım dilenmesi gerektiği”ne ilişkin vurgular ağırlıktadır. İkincisinde ise, “sadece Allah’a ibadet etmek gerektiği”ne ilişkin vurgular ağırlıklı olarak yer almaktadır.

a) İstiâne Duası
Allahım!
Yalnız Senden yardım diler, günahlarımızı bağışlamanı, bizi dosdoğru yola iletmeni dileriz.
Allahım!
Sana iman eder, tevbe edip sana döneriz. İşlerimizin başarısı için sana dayanır ve sana güveniriz. Tüm övgülerimizi sana yöneltir, bütün hayırların Senden kaynaklandığını itiraf ederiz. Verdiğin bunca nimetlerden dolayı, sana şükrederiz ve nankörlük etmeyiz. Sana karşı nankörlük edenlerden ayrılır, onlarla tüm ilgimizi keseriz.

b) Taabbud Duası
Allahım!
Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senin için namaz kılar, ancak Sana secde ederiz. Yalnız sana koşar, sahip olduklarımızı senin yolunda severek feda ederiz. Senin rahmetini diler, azabından korkarız. Çünkü senin azabın kafirlerin tümünü kuşatır.
   
Bu Yazı Hakkında
Bu Yazı 11.01.2005 tarihinde siteye eklendi ve Dua kategorisinde 1199 kez okundu.

Bu Yazıyı yazıcıdan çıktı almak için tıklayın.
Bu Yazının kayıtlı olduğu Dua kategorisine gitmek için tıklayın.
Bu Yazıda veya sayfada hata varsa lütfen bize bildirmek için tıklayın
 
     
 
Okuduğunuz yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Kur'an Nesli alıntıladığı tüm yazıları hiçbir ticari kaygı gütmeksizin bilginin paylaşılması maksadıyla sizlerle paylaşmaktadır.
KURANNESLİ.ORG - 2005