Bu sayfadaki yazıları büyütebilmek için tıklayınBu sayfadaki yazıları küçültebilmek için tıklayınBu sayfayı yazıcıya göndermek için tıklayınBu sayfayı favorilerinize eklemek için tıklayınBu yazının kayıtlı olduğu kategoriye gitmek için tıklayınBu yazıda hata veya sormak istediğiniz soru varsa tıklayınBu yazıyı arkadaşınıza tavsiye edebilmek için tıklayınBu yazıyı açık arkaplan koyu yazı formatlarıyla görüntülemek için tıklayınBu yazıyı koyu arkaplan açık yazı formatlarında görüntülemek için tıklayınBu yazıyı sarı arkaplan koyu kırmızı formatında görüntüleyebilmek için tıklayın
Yardım için tıklayın  
   
 

 

       
  BESMELE VE İNAYET DUASI  

Arama:    

 Ey Rahman Ey Rahim duamıza Peygamberimiz Muhammed S’in yakardığı gibi başlamak istiyoruz: 
   
Besmele ve İnayet Duası

Ey Rahman Ey Rahim duamıza Peygamberimiz Muhammed S’in yakardığı gibi başlamak istiyoruz:
“Ey Rabbim! Girişeceğimi her işe doğruluk ve içtenlik üzere girmemi, bırakacağım her işten de doğruluk ve içtenlik göstererek çıkmamı sağla; ve bana katından bir sültan/destekleyici bir güç-bir tutamak bahşet.” (17/80.)

Her şeyin kendisi ile anlam kazandığı merhameti sonsuz Rabbimiz! Nefsimizi yüceltmek, hevamızı ilah edinmekten saha sığınırız. Bizi başarılarımızın ve yenilgilerimizin elinde tutsak kılma bizi.

Ya Rabbi! Başarılarımızın bizi gurura, yenilgilerimizin bizi ye’se düşürmesine izin verme!

İlahi! Davranışlarımızı iyiye, güzele doğru yönelt. Bizi Ateş’in azabından, zenginliğin ve fakirliğin kötü yanlarından kurtar, koru!

Ey merhametlilerin en merhametlisi ve en adili olan Allahmız! Günahlarımızı itiraf eder, gazabının önünde olan rahmetine gönülden bir yakarışla bağışlanma dileriz.

Tüm Rızıkların Yegane Kaynağı Olan Rabbimiz! Verdiğin nimetleri şükranla kabul eder, henüz vermediklerini sabırla bekleriz. Bize bu dünyada verdiğini nimetlerin asılları olan cennet nimetlerini de nasib eyle. Rabbimiz! Eğer bu dünyada bize karşılıksız olarak bağışladıklarının hakkını istesen bizim bedel ödeyecek hazinelerimiz yoktur. Eğer hatalarımızı görmezden gelirsen, bizi rahmetinle korumuş olursun. Zaten Senin rahmetin olmasa şu “kan dökücü, fitne ve fesatla yoğrulmuş” insan hayatı bir saniye bile devam etmez. Ya Rabbi! Bize iyiliğin doruklarında gezinen İslami bir şahsiyet ve tüm nimetlerin için şükreden bir kalp ve tüm mümin kardeşlerimiz için ebedi cennetlerde huzur dolu, esenlik içinde bir hayat lutfeyle!

Kalpleri birleştiren sevginin ve zalimlere yönelen öfkenin yaratıcısı olan Rabbimiz! Biz müminleri birbirimize karşı merhametli kafirlere karşı eğilmez bir irade sahibi kıl ve ümmetimizi tüm zulümlere karşı tek safta topla. Ve bize şeytanın sağdan, soldan, önden, arkadan gelen saldırılarına karşı boyun eğmezlik, müminlerin kusurlarına karşı incelik, iktidar sahibi kafirlere karşı cesaret ver ki, cihadımız ölünceye dek sürsün. İman edenlere buğz edenlere karşı bize yardım et; kafirlerin kalplerini ve ayaklarını büyük bir sarsıntıyla yerinden kaydır.

Rahmeti de Kahretmesi de güzel olan Allahmız! Bizi cihadı hayatının tüm evrelerinde sürdüren bahtiyar kullarının arasına kat. Cihadımız, Filistinimizin, Mekkemizin özgür oluşunu gerçekleştirsin.
Evrenin uçsuz bucaksız ufuklarında ve tüm yaşam alanlarında her şeyin bilgisine şahid olan Allahımız! Senin yolunda şehadeti bize nasib et.

Görünen görünmeyen tüm alemlerin eksiksiz bilgisine sahip olan Allahımız! Bilgisizliğimizin dostlarımıza karşı savaş ve saldırı aracı ve düşman için bir fırsat olmasından sana sığınırız. Dar görüşlü aklımızı Kur’an’ın hikmetli öğütleriyle ve yolunda gayret etmemizin bir ödülü olacak sekînet desteği ile eğit.
   
Bu Yazı Hakkında
Bu Yazı 11.01.2005 tarihinde siteye eklendi ve Dua kategorisinde 901 kez okundu.

Bu Yazıyı yazıcıdan çıktı almak için tıklayın.
Bu Yazının kayıtlı olduğu Dua kategorisine gitmek için tıklayın.
Bu Yazıda veya sayfada hata varsa lütfen bize bildirmek için tıklayın
 
     
 
Okuduğunuz yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Kur'an Nesli alıntıladığı tüm yazıları hiçbir ticari kaygı gütmeksizin bilginin paylaşılması maksadıyla sizlere sunmaktadır..
KURANNESLI.ORG - 2005